آموزشگاه آشپزی در تهران
تور آنتالیا
ویزای تایوان
قیمت تور کانادا
تشک
خرید زودپز تفال
اتو بخار تفال
توتون پیپ
قیمت پیپ
خرید بک لینک
ساخت وبلاگ
نقش كاريابيهاي اينترنتي در توسعه اشتغال كشور social Media Tips
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :allen weissinger
تاريخ: ۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت: ۰۹:۲۱:۰۶

به نام خدا

هم اكنون اينترنت در حال دگرگون كردن زندگي مردم است. گوشيهاي هوشمند به همراه اينترنت واي فاي پر سرعت، جاي خود را بين مردم سراسر كشور حتي روستاهاي دورافتاده به خوبي باز كرده است. اين نفوذ اينترنت در بين مردم، باعث تغييرات در بسياري از كسب و كارها شده است. ازجمله كسب و كارهاي جديد كه جند سالي است در كشور به راه افتاده، كاريابيهاي اينترنتي نظير وطن جاب است كه جايگزين بسيار خوبي براي مطبوعات و كاريابيهاي سنتي است و باعث تحول در زمينه ارائه فرصتهاي شغلي به كارجويان شده است. اين سيستم، مزاياي فراواني نسبت به سيستمهاي سنتي دارد كه آن را با هم بررسي مي كنيم.

 • راحتي كار براي كارفرمايان در كاريابيهاي اينترنتي

كارفرما به راحتي مي تواند نسبت به درج آگهي استخدام براي جذب نيروي انساني مورد نياز اقدام كند. در اين سيستم محدوديتهاي تعداد كلمات، نظير مطبوعات وجود ندارد و كارفرما مي تواند به راحتي يك صفحه كامل در اختيار داشته باشد كه در آن علاوه بر شرح كاملي از شركت و محصولات خود، نسبت به درج مشخصات و شرايطي كه از پرسنل استخدامي خود انتظار دارد و همينطور شرحي از حقوق و مزاياي پرداختي ارائه دهد. بدين ترتيب با دادن اين اطلاعات مي تواند نيروي متخصص بهتري را جذب نمايد.

 • دسترسي به بانك رزومه ها

فرض كنيد يك كارفرما به دنبال استخدام حسابدار براي شركت خود مي باشد. در كاريايهاي اينترنتي، اين قابليت وجود دارد كه كارفرما بتواند علاوه بر درج آگهي استخدامي، رزومه افرادي را كه در سيستم قبلا به عنوان كارجو ثبت نام كرده اند، به صورت آنلاين ببيند و از ميان اين رزومه ها به فرد مورد نظر دست يابد.

 • دسترسي به تعداد بسيار بيشتري كارجو

سيستم كاريابي اينترنتي به علت برد بسيار وسيعي كه دارد نسبت به كاريابيهاي سنتي، امكان دسترسي به نفرات بيشتري را فراهم مي كند. مثلا فرض كنيد يك كارفرما، قصد استخدام منشي را دارد. اگر درخواست خود را به يك كاريابي سنتي در تهران بدهد، افراد بسيار كمي كه در آن منطقه به آن كاريابي دسترسي داشته و در جريان اين آگهي قرار مي گيرند. در حاليكه اگر كارفرما اقدام به ثبت آگهي استخدام در كاريابيهاي اينترنتي نمايد، تمام افراد متقاضي در آن شهر در جريان اين اعلام نياز قرار گرفته و اين كارفرما به تعداد بيشتري داوطلب واجد شرايط آن شغل دسترسي پيدا مي كند كه فرصت انتخاب بهتري را براي او فراهم مي آورد.

 • سيستم كاريابي اينترنتي براي كارجويان نيز بسيار بهتر از كاريابي سنتي عمل مي كند.

در اين سيستمها، كارجو مي تواند يك رزومه استاندارد براي خود بسازد و رزومه خود را در معرض ديد كارفرمايان مختلف قرار دهد. همينطور به طيف بيشتري از آگهي هاي استخدام به صورت روزانه دسترسي دارد.

از سايتهاي فعال در زمينه كاريابي اينترنتي، مي توان به سايت وطن جاب اشاره نمود. در اين سايت كارجويان علاوه بر دسترسي به آگهي هاي روز استخدامي، مي توانند از امكانات سايت مثل رزومه ساز حرفه اي رايگان ، ارسال فرصتهاي شغلي به ايميل كارجو، ارسال رزومه به صورت اتوماتيك براي فرصتهاي شغلي (براي اولين بار در ايران) استفاده كنند. همچنين اين سايت تنها سايتي است كه فرصتهاي شغلي را به صورت تفكيك شده در اختيار كارجويان قرار مي دهد.

منبع:

https://vatanjob.com/benefits-of-internet-employment-services

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]